fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Магазинот „Џи-Кју“ за нивната насловна страница го соблече Кристијано Роналдо

Видео

ВИДЕО: Магазинот „Џи-Кју“ за нивната насловна страница го соблече Кристијано Роналдо

Популарното списание „Џи-Кју“ за потребите на последната насловна страница ги „соблече“ убавата манекенка на „Викторија Сикрет“, Александра Амброзио и популарниот фудбалер Кристијано Роландо.

Но, очигледно на „Џи-Кју“ не му беше доволно што за потребите на снимањето го соблече фудбалерот речиси гол, туку го „натера“ и да сними кусо видео.

Во видеото, Кристијано изведува разни трикови со топка и сето тоа го прави во долна облака.

Кристијано пет години мина во врска со убавицата Ирина Шејк со која раскина во јануари минатата година, затоа што наводно „не се согласувала со неговата мајка“, со кој фудбалерот е многу близок и која му е главна поддршка во одгледувањето на неговиот син, Кристијано Ронајлдо Јуниор, за кого се уште не се знае која му е мајка.

И додека Ирина моментно ужива во врската со актерот Бредли Купер, кон крајот на минатата година се појавија гласини дека фудбалерот евљубен во убавата Марис Мендес, ќерка на неговиот менаџер Хорхе.

Двојката се запознале кога нејзиниот татко почна да го застапува фудбалерот, но љубовта се родила неодамна, а русокосата убавица била и на премиерата на неговиот филм во Лондон.

На прашањето на новинарите дали „има некоја која му се допаѓа“, фудбалерот одговори: „Еве неколку од нив, но јас тежнеам за тоа што е подобро“.

Потоа тој објасни дека денес не е лесно да си најде девојка, бидејќи 50 отсто од нив се со него исклучиво од интерес.

– Но, имам многу самодоверба, висок сум, имам свои заби и добро тело па мислам дека другите 50 отсто ми приоѓаат поради тоа, се пошегува Роналдо.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.