Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов интернет хит: А капела верзија на нумерата од „Војна на ѕвездите“ (ВИДЕО)

Видео

Нов интернет хит: А капела верзија на нумерата од „Војна на ѕвездите“ (ВИДЕО)

Инспириран од новото продолжение на „Војната на ѕвездите“, американскиот комичар Џими Фалон сними а капела верзија на популарната нумера од овој филмски серијал.

Како изведувачи на песната се јавуваат дел од актерите кои настапуваат во нивото продолжение на „Војна на ѕвездите“, „Силата се буди“.

Инаку, во новиото продолжени на „Војна на ѕвездите“, меѓу останатите, настапуваат и Дејзи Ридли, Џон Бојиџ, Хариосн Форд, Кери Фишер, Оскар Ајзак, Лупита Нјонго, Гвендолин Кристи и Адам Драјвер.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.