Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Wish You The Best“ на Луис Капалди: Најтажниот спот во историјата (ВИДЕО)

Видео

„Wish You The Best“ на Луис Капалди: Најтажниот спот во историјата (ВИДЕО)

Луис Капалди го објави новиот спот за песната „Wish You The Best“, кој се фокусира на моќната врска помеѓу човекот и неговото куче. Но, видеото предизвика масовно плачење кај неговите обожаватели, кои го нарекуваат „еден од најтажните спотови во историјата“. Според објавите на социјалните мрежи, многумина не можеа да ги задржат солзите.

Спотот ја испраќа пораката дека силната љубов остава трага засекогаш и го следи односот помеѓу кучето и неговиот сопственик – постар поштар по име Џон и неговиот верен миленик по име Вилоу. Капалди и со своите реакции на Тик-ток, потврди дека и сам се расплакал гледајќи ги реакциите на своите обожаватели.

@lewiscapaldi

#duet with @Happy Tears #wishyouthebest i mean swings and roundabouts?? Does that phrase even apply here?? Am i a bad person??? #lewiscapaldi

♬ Wish You The Best – Chorus – Lewis Capaldi

Спотот веќе го нарекуваат еден од најтажните во историјата, со силна порака за љубовта која остава трага. Очекува се видеото да продолжи да го поттикнува емоционалниот одговор кај публиката и да биде голем хит за Луис Капалди.

@lewiscapaldi

#duet with @Megan Rose #lewiscapaldi GOT EMMMMM #blahem #limmy

♬ original sound – Megan Rose

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.