Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Возење низ тесните патчиња на Хималаите (ВИДЕО)

Видео

Возење низ тесните патчиња на Хималаите (ВИДЕО)

Кривулестите патчиња на западната страна на Хималаите се меѓу најопасните на светот, а тоа го покажува и видеото објавено од еден британски турист.

– Ова е апсолутно најлудиот пат по којшто некогаш сум се возел, се слуша во позадина снимателот.

Имено, комбето со туристи се пробива низ исклучително тесен дел од  патот, кој притоа изгледа како секој момент да може да се урне.

Снимателот ја фатил и екстремната стрмнина удолу, но и водопадот кој се слива на патот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.