Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фејсбук буквално ги „умре“ своите корисници, дури и својот шеф

Интернет

Фејсбук буквално ги „умре“ своите корисници, дури и својот шеф

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo).

Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

– „Дојде до ужасна грешка која ја поправивме“, се наведува во соопштението на „Фејсбук“.

За кратко време, во профилите на корисници на најпопуларната социјална мрежа во светот се појавија пораки испратени при смрт на соодветен човек. Меѓу жртвите се појави и основачот и претседател на „Фејсбук” Марк Цукерберг.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.