Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Твитер бесплатно ја врати сината значка за верификација на неколку познати личности

Интернет

Твитер бесплатно ја врати сината значка за верификација на неколку познати личности

Твитер повторно верификуваше неколку кориснички сметки со повеќе од милион следбеници со сините ознаки, без да платат за премиум услугата “Twitter Blue”.

Бијонсе, Хари Кејн, Ричард Осман и Викторија Бекам се само некои од познатите личности на кои им беше вратена сината значка. Пред Твитер да ја купи платформата од Илон Маск, сината значка беше достапна бесплатно за верификација на сметките.

Сега, тоа е дел од премиум услугата “Twitter Blue”, за која претплатата изнесува околу осум долари месечно. Оние кои нема да ја платат претплатата ги губат своите сини значки.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.