Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Внимавајте што правите: Инстаграм ќе ве „издаде“ кај пријателите

Мобилни

Внимавајте што правите: Инстаграм ќе ве „издаде“ кај пријателите

На Инстаграм од неодамна може да им се испраќаат „еднократни“ пораки на пријателите, кои кога примателот еднаш ќе ги прочита, тие исчезнуваат.

Но, ако мислевте дека пораката ќе можете да ја зачувате „скриншот“ и дека за тоа никој нема да ја знае, сте се излажале.

Имено, инстраграм во таков случај веднаш го извествува испраќачот дека сте ја зачувале пораката и дека може да се најде во непријатна ситуација ако станува збор за содржина која никој освен вас не треба да ја види.

Добра работа е тоа што е само за пораки, а не и за јавни приказни за Инстаграм кои траат 24 часа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.