fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел со најмногу продадени албуми во 21 век

Сцена

Адел со најмногу продадени албуми во 21 век

Новиот албум на британската поп-ѕвезда Адел е продаден во САД во 10 милиони примероци со што таа има најмногу продадени албуми во 21 век.

Адел последниот албум го издаде лани во ноември. На церемонијата во Медисон сквер гарден во Њујорк, каде одржа шест концерти беше наградена со дијамантска плоча.

Американското Здружение на дискографски куќи – RIAA, соопшти дека претходниот албум на Адел објавен во 2011 година е продаден во повеќе од 14 милиони примероци во САД.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.