fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бритни Спирс, Џеј Ло. Селена Гомез и голем број изведувачи со песна за жртвите во Орландо (ВИДЕО)

Музика

Бритни Спирс, Џеј Ло. Селена Гомез и голем број изведувачи со песна за жртвите во Орландо (ВИДЕО)

Бритни Спирс, Пинк, Адам Ламберт, Селена Гомез, Гвен Стефани, Меган Трајнор, Мери Џеј Блајџ, Џејсон Деруло и Трој Сиван се меѓу 24-те пејачи кои ја снимија песната „Hands“ за жртвите во неодамнешниот напад во геј клуб во Оландо.

Тие со песната сакаа да оддадат почит на жртвите кои пред помалку од еден месец се убиени во најголемото масовно пукање во американата историја.

Овој чин предизвикан од хомофобија ги здружи музичарите за да соберат финансиски средства за семејствата на починатите. Песната ја напишаа Џастин Трантер и Џулија Мајклс, кои го напишаа и хитот на Џастин Бибер „Sorry“, а моментално работат со Селена Гомез.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.