fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Да им помогнеме на „Беатрикс кру“ да одат на светското првенство во модерни танци!

Маркетинг

МК Сцена

Да им помогнеме на „Беатрикс кру“ да одат на светското првенство во модерни танци!

На девојките и момците од „Беатрикс кру“ им е потребна нашата помош за да бидат дел од „ЕСДУ Светското првенство во модерни танци“ кое се одржува од 22-28 мај во Пореч, Хрватска.

Тимот на „Беатрик кру“ деновиве ја започнa својата триесетдневна мисија од која тие би биле пресреќни кога би се вклучиле и вие.

Со цел да го остварат својот сон и да бидат дел од Светското првенство во модерни танци 2017, тие го лансираа нивниот „Џенеросити“ проект.

Пред 2 години тимот на „Беатрикс кру“ беше вицешампион, а оваа, со ваша помош, тие се надеваат дека ќе го остварат својот сон, ќе отпатуваат за Пореч и таму ќе заседнат на светскиот трон!

Сите детали како и можноста да бидете дел од овој проект ги имате на следниов линк – https://www.generosity.com/sports-fundraising/if-only-you-could-see-us-move.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.