fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дејвид Гета во недела во Скопје: „Македонија, ќе биде навистина лудо!“

МК Сцена

Дејвид Гета во недела во Скопје: „Македонија, ќе биде навистина лудо!“

Една од најголемите глобални музички ѕвезди, Дејвид Гета, лично ги покани македонските фанови преку неговата официјална Фејсбук страница (над 55 милиони следачи), на фестивалот „Skopje Calling“ кој ќе се одржи во недела (05 јуни), во арената „Филип Втори“.

Нема поголема промоција за една мала држава како што е Македонија, од една од најголемите музички ѕвезди на денешницата како што е Дејвид Гета.

На најголемиот музички настан ова лето во Македонија, покрај Гета, ќе настапи германскиот суперстар диџеј Робин Шулц, како и големата светска музичка сензација Ера Истрефи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.