fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дунавка Трифуновска во главната улога во новиот спот на групата „Ај Кју“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Дунавка Трифуновска во главната улога во новиот спот на групата „Ај Кју“ (ВИДЕО)

По успешната 2015 во која групата се здоби со голем број награди и признанија, меѓу кои и прва награда на „Скопски Фестивал“ со песната „Убава“, која сѐ уште е хит по радио станиците, Ај Кју ви ја најавува музичката авантурата пролет/лето 2016 година со новиот видео запис за песната „Сепак ми е забавно“.

Видео записот го изработи Горила Филмс, а музиката, текстот и аранжманот се комплетно дело на лидерот на бендот Бојан Трајковски.

Во спотот се забавуваше и Дунавка Трифуновска која одлично се снајде во улогата на „birthday girl“ бидејќи на денот на снимањето всушност и беше роденден.

Групата Ај Кју ја започнува и сезоната на настапи и концерти овој викенд во Охрид во „Кадмо Бар“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.