fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТЕА ВО ПРОВОКАТИВНО ИЗДАНИЕ: „Можеш ли без мене“ доби фотографска реплика

МК Сцена

ТЕА ВО ПРОВОКАТИВНО ИЗДАНИЕ: „Можеш ли без мене“ доби фотографска реплика

Додека “Можеш ли без мене” ги освојува нашите радио станици и топ листите, Теа со изненадување за своите слушатели.

– “Сосема спонтано дојдов до идеја дека би било супер да пробаме да направиме фотографска реплика на самата илустрација
со која што беше испромовирана “Можеш ли без мене”. Иако песната остана без видео запис, илустрацијата која што за мене ја нацрта мојата драга пријателка Ина, предизвика многу љубопитност и позитивни коментари дека ја доловува метафорички приказната во песната, па заедно со младиот фотограф Кристијан Ѓоргиевски со многу ентузијазам ги направивме фотографиите. Не ги доживувам провокативно, бидејќи воопшто не им е таа целта, туку напротив уметнички и артистично :)”
изјави атрактивната пејачка.

Во продолжение слушнете ја песната и погледнете ги сликите за да се уверите дека е навистина така.

 

111 tea 3 tea 1 Tea 2
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.