Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕКСКЛУЗИВНО: Голем концерт на Enrique Iglesias на 20 јуни во СЦ „Борис Трајковски“

МК Сцена

ЕКСКЛУЗИВНО: Голем концерт на Enrique Iglesias на 20 јуни во СЦ „Борис Трајковски“

Авалон продукција продолжува со објавата на големи и значајни музички настани оваа сезона во Македонија. Во рамки на историскиото концертно лето во Македонија, ќе се случи еден концерт којшто навистина со право ги носи префиксите Историски и Суперексклузивен.

Концертот на Enrique Iglesias во Скопје кој ќе се одржи на 20 јуни во СЦ „Борис Трајковски“ е историски, затоа што за прв пат во Македонија доаѓа пејач којшто е од А листата на светски изведувачи, а суперексклузивен е затоа што капацитетот на салата во СЦ „Борис Трајковски“ (само 8000 карти ќе бидат пуштени во продажба) е убедливо најмал од сите простори кои Enrique во последниве десетина години настапувал низ светот.

И покрај малиот капацитет на салата, цените на влезниците за овој концерт ќе бидат прилагодени според македонскиот пазар и сите детали околу нив ќе бидат објавени утревечер во 19 часот.

Шпанскиот заводник во Скопје доаѓа во рамките на светската турнеја „Sex and Love“ во која го промовира својот последен студиски албум. На македонската публика ќе и` се претстави со сите негови досегашни хитови, вклучувајќи ги последните и можеби најпопуларни „Bailando“, „El Perdon“, потоа, „Not in Love“, „Hero“. „Tonight“, „Bailamos“, „I like it“…, кои несомнено беа на челните позиции на разни топ листи во светот.

12963593_278162032519913_119296794026400627_n[1]

Enrique Iglesias планетарната слава ја доживува со плочата „Enrique“ четири години подоцна, додека следните албуми „Escape“, „Quizas“ и „Insomniac“ дополнително му ја зацврстија позицијата како еден од водечките пејачи на светската сцена.
Кралот на латино поп музиката, како што медиумите го нарекуваат Enrique, продал над 140 милиони албуми ширум светот, а исто така тој е еден од ретките изведувачи, чиј хит сингл „Bailando“ има преку милијарда прегледи на Јутјуб, кој му обезбеди и место во Гинисовата книга на рекордите.

Iglesias е единствениот музички артист кој дури 13 пати бил на првото место на „Bilboard dance“ листата, а соработувал и со бројни светски ѕвезди и освоил значајни награди, меѓу кои и: „Grammy“, „Bilboard“, „American music award“.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.