fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕНРИКЕ ИНГЛЕСИАС: „Здраво Македонија, ве очекувам на моето шоу!“ (ВИДЕО)

МК Сцена

ЕНРИКЕ ИНГЛЕСИАС: „Здраво Македонија, ве очекувам на моето шоу!“ (ВИДЕО)

Кралот на латино поп музиката, Енрике Инглесиас, лично ги покани македонските фанови преку неговата официјална Фејсбук страница (која има над 50 милиони фанови), на концертот кој ќе се одржи идниот понеделник (20.06.2016), во ВИП Арената на СЦ „Борис Трајковски“.

Енрике во Скопје доаѓа во рамките на светската турнеја „Sex and Love“ во која го промовира својот последен студиски албум. На македонската публика, меѓудругото, ќе и` се претстави со сите негови досегашни хитови, вклучувајќи ги последните и можеби најпопуларни „Bailando“, „El Perdon“, потоа, „Not In Love“, „Hero“, „Tonight“, „Bailamos“, „I Like It“… кои несомнено беа на челните позиции на разни топ листи во светот.

Во прилог, линк од видеото, од официјалната фејсбук страница на Енрике Инглесиас.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.