Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје гореше на Paul Van Dyk!

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје гореше на Paul Van Dyk!

Скопје гореше на настапите на повеќе познати ДЏ на традиционалниот „Скопје гори!“ фестивал, а ѕвезда на вечерта беше познатиот светски ДЏ Paul Van Dyk.

Фестивалот во организација на Авалон продукција се одржа на помошното игралиште од спортскиот клуб „Работнички“ (до клуб Маракана) во Градскиот парк, но тоа не беше причина повеќе илјади љубители на музиката на познатите ДЏ да присуствуваат на фестивалот.

Како што знаете на фестивалот Скопје Гори досега настапиле едни од најголемите музички имиња како Massive Atack, Billy Idol, Hurts, Orbital, Public Enemy ….. оваа година на звучната листа на светски изведувачи се запиша и Paul Van Dyk кој во склоп на својата светска турнеја, го промовира својот нов албум кој е продолжение на неговиот најуспешен албум „The Politics Of Dancing 3“.

Во продолжение погледнете ја атмосферата од настанот низ објективот на нашиот фоторепортер Атанас Стојановски:

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.