fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Hill Party” на Водно за 18. роденден на мотоклубот „Потфат“

МК Сцена

„Hill Party” на Водно за 18. роденден на мотоклубот „Потфат“

Мотоклубот „Потфат“ по повод 18 години постоење, ја организира веќе препознатливата „Hill Party” журка во нивниот клубхаус на Средно Водно на 17 и 18 јуни.  Овој мото собир е од отворен карактер со цел да се сподели убавото расположение по повод полнолетството на клубот како и мото културата со сите поддржувачи и мото-ентузијасти.

Во наредните два дена сите посетители ќе имаат можност да уживаат во добра атмосфера проследена со квалитетна рок музика и храна и пијалок по пристапни цени. На овој настан се очекуваат и голем број на мотоциклисти од цела Европа за кој е обезбеден бесплатен кампинг простор од страна на клубот.

Програма:

Петок (17.6.2016)

1 -P. M.S.

2 -Back Door Band

Сабота (18.6.2016)

1 -Red House

2 -ТОА Е ТОА

3 -Eruption

Мотоклубот „Потфат“ е формиран во Гевгелија во 1998 година од група истомисленици составена од бајкери од Скопје и Гевгелија.  „Потфат“ е и првиот македонски бек печ (back patch), целосно според западни стандарди и правила. Клубот е активен преку целата година и во најразлични хуманитарни акции и блиску соработува со Црвен крст на Македонија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.