fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Цеца на 28 август доаѓа во Македонска Каменица

МК Сцена

Цеца на 28 август доаѓа во Македонска Каменица

Најголемата балканска ѕвезда на денешницата, фолк дивата Цеца ќе одржи спектакуларен концерт во Македонска Каменица. Концертот ќе се одржи на Градскиот плоштад, на 28-ми август, а Македонска Каменица веќе наголемо се подготвува да ги урне сите досегашни рекорди по број на посетители.

Покрај Цеца, за најголемо балканско музичко шоу ова лето се потврдени и настапите на Мирослав Илиќ, Ален Хасановиќ, Сузана Гавазова, Филип Божиновски, Драган Мијалковски и многу други. Очекувањата се дека, во трите вечери, од 26-28 август во Македонска Каменица ќе дојдат повеќе од 50 000 гости кои покрај концертите ќе може да видат комплетно аудио-визуелно шоу и спектакуларен огномет.

Концертите се одржуваат по повод одбележувањето на 20-годишнината на општина Македонска Каменица. Генерални покровители се општина Македонска Каменица и Рудник за олово и цинк „Саса“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.