Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Констракта: „Ги сакам Македонците,ги слушам Funk Shui, а ми се допаѓа продукцијата на Дарко Димитров“

Интервју

Констракта: „Ги сакам Македонците,ги слушам Funk Shui, а ми се допаѓа продукцијата на Дарко Димитров“

Малкумина знаеја за Ана Ѓуриќ – Констракта, сѐ додека таа не се појави на првата полуфинална вечер на “Песна за Евровизија 22” и не предизвика бројни реакции со својот ексцентричен настап и песна.

На јавноста и стана позната како член на познатата група „Земља Грува“. Она што малкумина го знаат е дека таа заплови во музичките води како дел од групата Mistakemistake.

Откако ја продолжи својата музичка кариера во групата Земја група, заедно на Беовизија се појавија во 2008 година со песната „Чудесни светови“. По ова учество, следната година повторно се појавија на Беовизија, каде што јавноста дефинитивно знаеше за овој одличен алтернативен бенд. Покрај големиот број успешни песни со оваа група, се истакна синглот „Најлепше жеље“, кој им донесе бројни награди и признанија, меѓу кои и „Оскарот на популарноста“ во категоријата „Нов звук“. Во 2019 година Констракта реши да започне соло кариера и нејзината прва песна се вика „Гуми за џвакање“, со која собра голем број позитивни коментари како во Србија, така и ширум светот. Оттогаш има издадено неколку синглови кои се многу слушани.

Констракта ќе настапува на главната бина на фестивалот кој ќе се одржи од 1 до 3 јули во Дојран. Во ексклузивното интервју за естраднииот магазин Бекстејџ, таа откри што знае за Македонија, кој и се допаѓа, и што е она што не очекува на Д фест.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интервју

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.