Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лејди Гага на социјалните мрежи се споменуваше дури 214.000 пати

Музика

Лејди Гага на социјалните мрежи се споменуваше дури 214.000 пати

Најисчекуваниот холивудски настан, доделувањето на Оскарите, го проследија и десетици милиони корисници на социјалните мрежи, кои на своите уреди страсно навибаа и коментираа се до последната златна статуетка, а неочекукван триумф на вечерата беше музичкото воскресение на Гага.

Доделувањето на 87. награди Оскар на социјалните мрежи, првенствено на Фејсбук и Твитер, го следеа повеќе од 20 милиони активни корисници со околу 58 милиони најави, двојно повеќе отколку лани, пишува хрватски „24 сата.“ Дали Статуетката ќе оди во Бирдман или Boyhood стана секундарна тема кога својот настап го заврши веќе помалку заборавената Леди Гага со беспрекорната изведба на музичката посвета на филмот „Моите песни, мои соништа“.

Гага на нозе ги крена и салата и интернет – со Фејсбук глобапно нејзиното име пулсираше 214 илјади пати секоја минута (PPM) додека Твитер го освои како најкоментиран настап вечерта и како најкоментирано лице на доделувањето на Оскар 2015 година.

По неа беа Џон Леџенд со својот настап и говор за современото ропство, и Патриша Аркет со пораката за важноста на изедначување на платите меѓу половите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.