Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Листа на најлоши музички албуми во 21. век

Музика

Листа на најлоши музички албуми во 21. век

Секоја година еден албум посебно го привлекува вниманието на музичките критичари, по што многу брзо ја понесува титулата – Најлош албум на годината.

Интернет страницата „Метакритик“ направи листа на најлоши музички албуми за секоја година, почнувајќи од 2000-та досега.

На листата, која е направена врз основа на оценката на критичари и публиката, се наоѓаат албуми на многу популарни музичари.

2000: Енија – „А Day Without Rain“

Оценка на критичарите: 41/100

Оценка на публиката: 8,5/10

2001: Ран ДМЦ – „Crown Royal“

Оценка на критичарите: 43/100

Оценка на публиката: 4,3/10

2002: Фил Колинс – „Теstify“

Оценка на критичарите: 34/100

Оценка на публиката: 6,3/10

2003: Лимп Бизкит – „Results May Vary“

Оценка на критичарите: 33/100

Оценка на публиката: 4,1/10

2004: Дирти Вегас – „Оne”

Оценка на критичарите: 35/100

Оценка на публиката: 2,1/10

2005: Аланис Морисет – „Јagged Little Pill Acoustic“

Оценка на критичарите: 40/100

Оценка на публиката: 6/10

2006: Кевин Федерлајн – „Playing With Fire“

Оценка на критичарите: 15/100

Оценка на публиката: 2,2/10

2007: Стуџис – „Тhе Wierdness“

Оценка на критичарите: 44/100

Оценка на публиката: 5,7/10

2008: Луј XIV – „Slick Dogs and Ponies“

Оценка на критичарите: 37/100

Оценка на публиката: 5,9/10

2009: Крис Браун – „Graffiti“

Оценка на критичарите: 39/100

Оценка на публиката: 5,1/10

2010: Лил Вејн – „Rebirth“

Оценка на критичарите: 37/100

Оценка на публиката: 3/10

2011: Вива Брадер – „Famous First Words“

Оценка на критичарите: 34/100

Оценка на публиката: 2,7/10

2012: Крис Браун – „Fortune“

Оценка на критичарите: 38/100

Оценка на публиката: 3,4/10

2013: Мегадет – „Super Collider“

Оценка на критичарите: 41/100

Оценка на публиката: 5,5/10

2014: Џенифер Лопез – „А.К.А“

Оценка на критичарите: 44/100

Оценка на публиката: 5,4/10

2015: Мет и Ким – „New Glow“

Оценка на критичарите: 52/100

Оценка на публиката: 5,1/10

2016: Чарли Пут – „Nine Track Мind“

Оценка на критичарите: 37/100

Оценка на публиката: 4,4/10

2017: Чејнсмокерс – „Меmоriеs: Dо Not Оpen“

Оценка на критичарите: 43/100

Оценка на публиката: 1,8/10

2018: Џастин Тимберлејк – „Man of the Woods”

Оценка на критичарите: 55/100

Оценка на публиката: 5,5/10

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.