fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАКЕДОНКИТЕ НА ЧЕКОР ДО ФИНАЛЕ: Антониа повторно доби 5 гласа во „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

МК Сцена

МАКЕДОНКИТЕ НА ЧЕКОР ДО ФИНАЛЕ: Антониа повторно доби 5 гласа во „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Македонската учесничка во хит шоуто “Ѕвездичките на Пинк”, Антониа Гиговска од Скопје, помина уште една четвртфинална емисија. Во студиото на Пинк, нашата ѕвездичка се претстави со песната “Маховина” од српската пејачка Сара Јовановиќ.

Можеби се работи за недоволно позната пејачка и песна за македонската публика, но и покрај тоа, Антониа ја долови емотивно и фантастично и оваа песна, по што заслужи само пофални коментари од Леонтина, Хари, Јелена, Милан и Гоца.

Што кажа жирито, и кој испадна во најновото издание на Пинковите ѕвездички, ќе дознаете понеделник навечер на Сител телевизија. Во продолжение погледнете го нежниот настап на Антониа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.