fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МЕЛ СИ: Девојките од „Спајс грлс“ ме малтретираа и злоставуваа!

Маркетинг

Музика

МЕЛ СИ: Девојките од „Спајс грлс“ ме малтретираа и злоставуваа!

Мелани Чизхолм, позната како Мел Си од некогаш популарната група „Спајс грлс“, проговори за злоставувањето кое го издржувала како членка на бендот.

Девојките од таа мега популарна група постојано ја малтретирале додека Мел Си била една од нив.

Токму на својот нов музички албум, „Version Of Me”, пејачката се занимава со таа тематика, бидејќи, како што вели, „тоа е албум за злоставувањето“.

– За тоа како се наоѓав во ситуација како млада, каде се чувствував малтретирана, и како тоа влијаеше врз мене и ме обликуваше на некој начин, истакна Чизхолм.

Поранешната членка на „Спајс грлс“ нагласи дека „за жал злоставувањето навистина може да биде штетно за луѓето. Можеш да станеш посилен и да го преболиш, но и понатаму тоа останува некаде во позадина и те поткопува“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.