Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со провокативен спот снимен во Детроит, алтернативната денс група БДМ ја освојува Америка

Музика

Со провокативен спот снимен во Детроит, алтернативната денс група БДМ ја освојува Америка

Со провокативен спот снимен во Детроит, алтернативната денс група БДМ ја освојува Америка

Македонската алтернативна денс група БДМ, со ремикс на нивната последна песна Stay и видео спот снимен во Детроит, се пробиваат на европскиот и американскиот пазар. Песната што Бранко Вељановски, Дуле Вељановски и Мартин Делимитов ја промовираа пред Нова година, сега е со поинаков звук, направен во соработка со холандскиот продуцент и диџеј Neemese. 

Провокативното видео со еротски сцени, го режираше Виктор Стоимиров, а во него се појавува моделот Габриел Ларион.

„Нашата музика од почетокот ја издаваме преку ‘Парагон рекордс лејбл’ кој соработува со светски музички компании и платформи. Оттаму идејата да ги промовираме нашите песни надвор и од Македонија, особено што сите соработки што ги направивме досега, и со Јова, и со Валери, Алекс Ви и Калин, се песни на англиски јазик. Видеото се снимаше на неколку локации во Детроит, САД и нескромно може да кажеме дека делува светски“, велат момците од БДМ.

По ова, тие најавуваат уште еден сингл, по што ќе го промовираат и нивниот прв албум, State of Mind кој е во завршна фаза.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.