fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Милан Калиниќ со претставата „Кој е тука идиотот?!“ викендов гостува во Скопје

Маркетинг

МК Сцена

Милан Калиниќ со претставата „Кој е тука идиотот?!“ викендов гостува во Скопје

Претстава која ја очекувавте со месеци, а ќе ја прераскажувате со години!

Миленикот на балканските жени, шармантниот, духовитиот и оригиналниот Милан Калиниќ и неверојатниот, луцидниот и харизматичниот Срѓан Ивановиќ ќе ви го дадат одговорот на круцијалното прашање на денешницата: Кој е тука идиотот?!

Претстава која ќе ве насмее до плачење, претстава која ќе ве освежи, која ќе виги реновира и духот и телото!одморете се и уживајте со една од најдобрите комедии во последните десет години!

Билети во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се по цена од 400 денари до 2 мај, и 500 денари до 7 мај. Поради обврски кон спонзорите бројот на карти во продажба е ограничен, затоа побрзајте. И најважно од се, шо мислите кој е тука идиотот?! Дојдете да дознаеме заедно.

13078210_10207758025962019_1062215645_o

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.