fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРВА ПРОБА НА КАЛИОПИ: Вака звучи „Дона“ на евровизиската сцена во Стокхолм (ФОТО+ВИДЕО)

МК Сцена

ПРВА ПРОБА НА КАЛИОПИ: Вака звучи „Дона“ на евровизиската сцена во Стокхолм (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската претставничка на годинешниот избор за песна на Евросонг, Калиопи и евровизискиот тим од македонската делегација пред неколку дена пристигнаа во Стокхолм, Шведска, каде годинава ќе се одржи 61. издание на „Евровизија“.

Во „Ериксон глоуб“ арената денеска се одржаа и првите проби за фестивалот кој почнува на 10 мај. Македонскиот тим настапува во второто полуфинале, на 12-ти, а големото финале е два дена подоцна.

Во продолжение слушнете го првиот настап и погледнете ги ексклузивните фотографии од нашата „Бела Дона“.

TH000014_22 TH000014_18 TH000014_20 TH000014_4 TH000014 TH000014_2
<
>

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.