fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА: Македонецот Горан Кукиќ прв во шоуто „Никогаш не е доцна“

МК Сцена

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА: Македонецот Горан Кукиќ прв во шоуто „Никогаш не е доцна“

Македонец е победник во “Никогаш не е доцна”.

45 годишниот Струмичанец Горан Кукиќ е победник на шоуто за ветерани “Никогаш не е доцна”. Тој е победник од страна на публиката во цел регион, иако стручното жири и фејсбук гласачите изгласаа други натпреварувачи за победници. Од стручното жири доби трето место, а од Фејсбук гласачите освои второ место.

Нашиот Горан ги освои срцата на телевоутинг гласачите и си обебзеди победа во ова телевизиско натпреварување. Тој докажа дека никогаш не е доцна и дека секогаш животот дава нови шанси за нови успеси во кариерата.

Во финалето на шоуто, тој се претстави со песната “Плавуша” од Кичо Слабинац, а благодарение на вашите гласови стана еден од победниците на натпреварот. Тој и неговата сопруга Ленче, како што веќе пишувавме, во изминатите месеци позитивно го изненадија и стручното жири.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.