Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

5000 долари за евровизискиот костим на Марија од „Ај кју“ на „Ибеј“

МК Сцена

5000 долари за евровизискиот костим на Марија од „Ај кју“ на „Ибеј“

Марија од ма­ке­дон­ска­та поп гру­па „Ај кју“ која лани ја претставуваше Македонија на „Ев­ро­ви­зија“ со пес­на­та „Lost and Found“, одлучи својот костум да го продаде на „Ибеј“!

Интересно е тоа што стајлингот на пејачката Марија Ивановска беше оценет како најлош стајлинг на минатогодишното издание. Нејзиниот изглед ја освои наградата „Барбара Декс“, која се доделува за најлошо облечениот претставник на Евросонгот.

Кос­ти­мот ко­ја го но­се­ше Ма­ри­ја е ста­вен на про­даж­ба на страница­та „Ибеј“ по це­на од 5.000 до­ла­ри плус 127 до­ла­ри за дос­тава.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.