Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Чиста петка од Тамара: Откако ја испеа „Тешко без тебе“ ова девојче добива река коментари (ВИДЕО)

МК Сцена

Чиста петка од Тамара: Откако ја испеа „Тешко без тебе“ ова девојче добива река коментари (ВИДЕО)

Младата пејачка Лара Иванова ги почасти своите пријатели и обожаватели со видео каде ги изразува своите вокални способности, на што мораме да признаеме дека сме пријатно изненадени. 

Имено, во видеото што го објави на својот Инстаграм профил македонската убавица ја пее песната „Тешко без тебе“ на Тамара Тодевска, каде на момент се добива впечаток дека го презела гласот на минатогодишната претставничка на Евровизија. 

Слушнете како звучи гласот на Лара со „Тешко без тебе“:

Видото има лавина позитивни коментари, но најголемо внимание зеде коментарот на Тамара Тодевска. 

Имено, оваа година Лара Иванова по втор пат ќе учествува на реномираниот фестивал „Макфест“ 2020  на 19. септември со песната „За нас“и тоа под редниот број 12. 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.