Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДНК подготвија големо изненадување – бидете креативи и освојте дрес од македонската репрезентација

МК Сцена

ДНК подготвија големо изненадување – бидете креативи и освојте дрес од македонската репрезентација

ДНК подготвија големо изненадување – бидете креативи и освојте дрес од македонската репрезентација

Момците од ДНК освен нова песна и видео, спакувани во чест на црвено-жолтите и претстојното Европско првенство во фудбал, имаат и едно големо изненадување за сите свои, но и фанови на фудбалот.

– Друштво, имаме големо изненадување за сите вас ☺️Ви најавуваме ЧЕЛИНЏ поврзан со нашата нова песна „Македонија на Европско”. Најдобрите двајца кои ќе испратат најкреативно видео ќе станат добитници на овие два дреса од македонската репрезентација потпишани од сите репрезентативци ?Сè што треба да направите е да бидете креативни, да испеете краток дел од песната, да ме тагнете мене на мојот инстаграм-профил, да го користите хаштагот #МакедонијаНаЕвропско и да чекате во среда на 9 да ве избере стручното жири составено од капитенот Пандев, Стефан Ристовски и Несторовски.? ⚽️Ви посакуваме среќа ⚽️, вели Панчо, едната половина од двоецот ДНК.

Друштво затоа не губете време – бидете креативни, бидете оригинални, снимете видео, следете ги инструкциите на Панчо и добијте дрес потпишан од нашите фудбалски херои. Среќно!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.