Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Калиопи, Тамара и Тијана изразија поддршка за Северина откако го изгуби старателството над синот

МК Сцена

Калиопи, Тамара и Тијана изразија поддршка за Северина откако го изгуби старателството над синот

Врховниот суд во Хрватска го врати старателството врз синот Александар на српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, одземајќи го целосно од хрватската пејачка Северина Вучковиќ.

По објавувањето на веста, многубројни познати личности од регионот, вклучувајќи ги и Ана Бекута, Сека Алексиќ, Анѓелка Прпиќ, Нина Бадриќ и Маја Шупут, ја истакнаа својата поддршка кон Северина на социјалните мрежи.

Поддршка доби и од македонските пејачки Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ и Калиопи. Северина се огласи и на социјалните мрежи, изразувајќи горчина за одлуката и најавувајќи дека до крај ќе се бори за правдината.

Врховниот суд донесе одлука дека старателството треба да биде вратено на таткото, Милан Поповиќ, што предизвика различни реакции во јавноста.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.