Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јана Бурческа се враќа на музичката сцена со новиот сингл “Home alone”

МК Сцена

Јана Бурческа се враќа на музичката сцена со новиот сингл “Home alone”

Шест години по учеството на Евровизија, Јана Бурческа ја изненади јавноста со нова песна – темата “Home alone”.

Како автори на музиката се потпишуваат Драги Иванов и пејачката, која исто така го напиша текстот за песната. Звукот на “Home alone” е финиширан со мастеринг од германскиот платинест инженер на звук Рој Реклиз.

Песната доби и видео спот режиран и реализиран од Ѓорги Вацев и како што вели Бурческа “збир на млади ентузијасти и креативци” како дизајнерот Митко Занов, мејкап артистката Ивана Деловска, стилистот Елена Николовска – Social Hair Salon, фотографите Лазар Зафировски и Петар Петковски, а свој автентичен придонес во креативата имаа и Елена Василева, Ангела Димитрова и Димитар Бабков.

Видео спотот за “Home Alone” беше промовиран во највпечатливиот простор наменет за аудиофилите во Скопје и земјата – Аудиокултура.

Движечка сила зад проектот е реномираната компанија Gulf Macedonia, како Smart Living и KARE Macedonia кои дадоа исклучително значајна поддршка во контекст на сценографијата за видеото.

Бурческа вели дека конечно се чувствува подготвено да и се врати на музиката, а до следниот проект останува посветена на поддршка и промоција на своите колеги од сцената преку програмата на Македонската Телевизија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.