Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новата песна на Даниел ќе ве „зарази“ – Слушнете ја „Сто една“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Новата песна на Даниел ќе ве „зарази“ – Слушнете ја „Сто една“ (ВИДЕО)

Новата песна на Даниел ќе ве „зарази“ – Слушнете ја „Сто една“ (ВИДЕО)

Факт е дека на македонската естрада недостигаат нови имиња кои ќе ја освежат и ќе допринесат за создавање на музика со квалитетен звук. Еден таков пример е младиот пејач Даниел Крстески, кого досега македонската публика немала многу прилика да го слушне и види.

Но, Даниел е еден од тие нови изведувачи кои планираат сериозно да се посветат на творење и продуцирање македонска музика во иднина.

По тој повод тој денес ја промовира неговата нова песна која носи наслов „Сто една“, песна за која сме убедени дека ќе и се допадне на публиката. Станува збор за нумера со позитивен ритам и одличен текст, зад кои како автор се потпишува токму Даниел.

За потребите на песната е снимен и видеоспот, каде покрај младиот пејач може да се видат уште неколку атрактивни девојки кои со сигурност ќе го задржат вашето внимание.

– Оваа песна е мое прво дело каде се потпишувам како автор и на аранжманот покрај Борјан Кралески. Се надевам дека ќе помине овиј стил кај публиката бидејќи е поразличен од досегашните мои проекти. На спотот работевме во „LinaraProduction“ и дечките завршија одлична работа. Инаку веќе работиме на две нови песни кои треба да бидат објавени до крајот на оваа година – вели Крстески.

Како што кажа Даниел, тука не застанува. За многу брзо време ќе ја слушнеме и новата песна, а до тогаш уживајте со „Сто една“.

Погледнете го спотот:

Прочитај повеќе
Маркетинг

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.