Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ова се чекаше: Петар Грашо со голем концерт во „Арена Борис Трајковски“!

МК Сцена

Ова се чекаше: Петар Грашо со голем концерт во „Арена Борис Трајковски“!

После две цели години пандемија, карантини, изолации, стресни и неизвесни денови, време е навистина да уживаме. Да уживаме и да ги оставиме зад себе сите оние лоши денови…

А бидејќи музиката е лек за душа, тогаш да ја лекуваме душата… 

По тој повод, една од најпопуларните музички ѕвезди на овие простори Петар Грашо ќе одржи голем солистички концерт во нашата метропола.

Скопјани, па и цела Македонија ќе бидат привилегирани на 18. мај да уживаат во најголемите хитови на овој хрватски романтичар.

„Арена Борис Трајковски“ очигледно ќе биде претесна да ги собере сите обожаватели на миленикот на македонската публика и во еден глас заедно со него да ја пее „Ako te pitaju“, потоа „Jel’ ti reka ‘ko“, „Neće nas zauvik bit“, „Voli me“, „Fritula“, а тука се и постарите, но добро познати песни како што се: „Ko nam brani“, „Utorak“, „Volim i postojim“, „Trebam nekoga“ и многу други…

Организаторите на овој настан, „Прагма продукција“ најавуваат голем музички спекткал.

„Последниве неколку години Петар Грашо е убедливо најбараниот и најпопуларен изведувач на овие простори. Неговите безвременски хитови се слушаат буквално од Вардар до Триглав и поради тоа воопшто не се двоумевме кога се решивме да го организираме концертот. Интересот е огромен. Очигледно публиката е желна за квалитетна музика, бидејќи пандемијата си го направи своето – велат организаторите.

Влезниците се веќе пуштени во продажба и истите може да се набават преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, потоа Розе Веро 2 и Југотон.

Да уживаме на 18. мај во „Арената Борис Трајковски“ и да му докажеме на Петар Грашо дека во Македонија е највеселата публика во светот…

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.