Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Симон Трпчески со македонски дрес настапи на концертот во рамки на „Македонската недела“ во Букурешт

МК Сцена

Симон Трпчески со македонски дрес настапи на концертот во рамки на „Македонската недела“ во Букурешт

ФОТО: ФЕЈСБУК

Симон Трпчески со македонски дрес настапи на концертот во рамки на „Македонската недела“ во Букурешт

Македонскиот пијанист Симон Трпчески вечерва одржа концерт во Букурешт, Романија, во рамки на „Македонската недела“ во романската престолнина, во организација на македонската Влада и Амбасадата во Букурешт.

Почесни гости на овој настан беа македонските репрезентативци кои утре ќе се натпреваруваат во вториот дуел. овој пат против селекцијата на Украина.

Трпчески важи за верен навивач на македонската фудбалска репрезентација, па така објави неколку фотографии додека престојувал во Букурешт и бил на првиот дебитантски натпревар на Македонија минатата недела на својот фејсбук профил.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.