Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СЛУШНЕТЕ ЈА: Наде Талевска Спасовска настапи на Макфест 2020 со прекрасната балада „Оваа љубов“

МК Сцена

СЛУШНЕТЕ ЈА: Наде Талевска Спасовска настапи на Макфест 2020 со прекрасната балада „Оваа љубов“

СЛУШНЕТЕ ЈА: Наде Талевска Спасовска настапи на Макфест 2020 со прекрасната балада „Оваа љубов“

Познатата македонска поп дива и оперска пејачка, Наде Талевска – Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада „Оваа љубов“.

Аранжманот, текстот и музиката му припаднаа на Бобан Василески, а извонредните вокални способности на Наде дојдоа до израз и не оставија никого рамнодушен.

Баладата можете да ја слушнете на јутјуб каналот на SSL продукција.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.