Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Според многумина таа требаше да победи на „Макфест“: Слушнете ја „Душа“ на Лара Иванова (ВИДЕО)

МК Сцена

Според многумина таа требаше да победи на „Макфест“: Слушнете ја „Душа“ на Лара Иванова (ВИДЕО)

Според многумина таа требаше да победи на „Макфест“: Слушнете ја „Душа“ на Лара Иванова (ВИДЕО)

Сѐ уште пристигаат пофални зборови за одличниот настап и фантастичната интерпретација на младата пејачка Лара Иванова на овогодишниот фестивал „Макфест“, кој се одржа пред неколку дена.

Лара буквално ја „разнесе“ сцената во Штип со нејзината изведба на песната „Душа“ и ги освои симпатиите на присутната публика, но и оние пред малите екрани.

Многумина дури ја прогласија и за морален победник на фестивалот, иако таа ја освои само наградата за вокална интерпретација.

Инаку „Душа“ е музичко дело создадено од Иле Спасев и Робин Зимбаков, кои уште еднаш докажаа дека се одличен тандем.

„Душа“ доби и музички видеоспот кој исто како и за претходната песна на Лара, го потпишува режисерот Владимир Митревски – Ѓуле.

– „Душа“ мислам дека има душа и баш поради тоа ја освои публиката. Точно е, Иле и Робин направија магија и јас сум презадоволна. Вистина е дека реакции добивам секојдневно и тоа премногу ме радува. Мислам дека нема поголема награда за еден пејач или артист кога ќе види дека неговото дело е одлично прифатено од пошироката публика – вели Лара.

Да не должиме многу, уживајте во најновото остварување на Лара Иванова:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.