fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Момците од „Театро Бенд“ ја преснимија „Малечка“ на Тоше (ВИДЕО)

МК Сцена

Момците од „Театро Бенд“ ја преснимија „Малечка“ на Тоше (ВИДЕО)

Музичкиот состав Театро Бенд ја претстави својата преработка на песната „Малечка“ од Тоше Проески, а со неа ја најавуваат првата студиска песна која јавноста ќе може да ја слушне многу наскоро.

Новиот аранжман на „Малечка“ го направи Маријан Стојменов – Ѕика, додека видеото се снимаше во Буре Бар во Кочани, по идеја на Димитар Апостолов.

Освен снимањето на новата песна, момците од Театро Бенд периодов се ангажирани со настапи во клубовите и локалите ширум целата земја.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.