fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

MOVE PARTY во ХО за најурбаната забава во последниот викенд од оваа година!

Маркетинг

МК Сцена

MOVE PARTY во ХО за најурбаната забава во последниот викенд од оваа година!

Последен викенд од оваа година, и секако најурбаната забава со еден од најголемите ДЈ на денешницата. Овој петок 25-ти декември, MOVE Party во XO клубот со Funkerman.

Светски познатиот ДЈ, кој се проби на глобалните топ листи со својот хит Speed Up, во последните години постојано е на тура низ големите светски метрополи. Својата кариера ја започна како успешен продуцент, а во неговата продуцентска куќа многу познати имиња ја изградија својата кариера.

Запомнете го датумот, 25-ти декември, Funkerman и Move Party @ ХО клубот во Скопје. Старт 00:00 часот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.