Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Италија избра претставник за Евровизија: Махмуд повторно цели на високо место

Музика

Италија избра претставник за Евровизија: Махмуд повторно цели на високо место

Италија избра претставник за Евровизија: Махмуд повторно цели на високо место

Заврши 72-то издание на култниот италијански музички натпревар Festival di Sanremo. Во синоќешното финале беа избрани и победниците и тоа Махмуд (29) и Бланко (18) со песната „Brividi“.

По победата на фестивалот, Махмуд и Бланко за медиумите потврдија дека ќе ја претставуваат Италија на овогодинешниот избор за песна на Евровизија во Торино.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Имено, со победата на минатогодишниот Избор за песна на Евровизија, групата Манескин и овозможи на Италија да биде домаќин на големото натпреварување во мај 2022 година. Песната на Махмуд и Бланко, „Brividi“, веднаш стана фаворит во обложувалниците за победа на Евровизија, иако досега се познати само девет песни кои ќе бидат изведени на големата сцена во Торино.

Италијанскиот пејач Махмуд на публиката и е познат уште од Изборот за песна на Евровизија во 2019 година, кога ја претставуваше Италија во соло изведба на песната „Soldi“ и го освои второто место.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.