Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Концерт на Стинг во Сараево во организација на Авалон продукција

Музика

Концерт на Стинг во Сараево во организација на Авалон продукција

Концерт на Стинг во Сараево во организација на Авалон продукција

Со големо задоволство, Авалон Продукција го најавува својот прв календарски проект во 2022 година, кој истовремено можеби е и еден од најважните.

Стинг – артист од А листата на светски музички изведувачи, ќе одржи концерт во Сараево во олимписката сала „Зетра“, на 19-ти март (сабота) во 20 часот.

Концертот ќе биде во рамки на неговата „My Songs“ турнеја, која беше прекината од познатите причини, а истовремено ќе биде и промоција на неговиот нов албум „The Bridge“ кој треба да излезе на 19-ти ноември.

Ова ќе биде прв концерт на Стинг во Сараево, и се смета за најголем музички настан на сите времиња досега во Босна и Херцеговина!

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од петок, 12-ти ноември во 09 часот наутро преку продажната мрежа на kupikartu.ba и онлајн преку истиот линк.

Авалон Продукција сама го букираше и сама е организатор на овој врвен настан во Сараево.

 

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.