Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

КРЕАТИВНОСТ ВО КАРАНТИН: Даниел Данн ја преработи „Не сум твој тип“

Маркетинг

Музика

КРЕАТИВНОСТ ВО КАРАНТИН: Даниел Данн ја преработи „Не сум твој тип“

Во време кога настапите на музичарите се откажани Даниел Дан и неговиот бенд решија дека токму ова е вистинскиот начин да ја изразат нивната креативност.

– „Музицирајќи во домашен амбиент успеавме да направиме дело со кое се надеваме дека ќе придонесеме за доброто расположение на нашите фанови и дека сите вие ќе ја добиете потребната доза на мотивација која и нас нè активираше.“ – вели младиот пејач.

HIT THE HITS е насловот на шоуто, кое изминативе години активно Даниел го пласира пред македонската публика.

– „Овој пат под тематика Quarantine and Chill решивме да преработиме десетина македонски поп хитови.“ – додава Данн.

Во бендот членуваа: Даниел Данн (вокал), Александар Кипровски (гитари), Миле Наумовски (клавијатури), Дарко Јовановски (ударни инструменти), Лазар Соколов (дувачки инструменти).

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.