Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Никола Зацески со нов спот и хуманитарен концерт, по повод роденденот на Тоше! (ВИДЕО)

Музика

Никола Зацески со нов спот и хуманитарен концерт, по повод роденденот на Тоше! (ВИДЕО)

Никола Зацески со нов спот и хуманитарен концерт, по повод роденденот на Тоше! (ВИДЕО)

Моментално најактуелниот македонски пејач Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација „Play Without Boundaries” и оваа година традиционално, но со специјални протоколи успешно го поставија најновото издание на хуманитарниот концерт “A Child’s Smile – Детска Насмевка” во чест на нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески.

Покрај хуманитарниот концерт, Никола Зацески во чест на 40-от роденден на Тоше, направи и преработка на песната “За овој свет”, во продукција на Николче Мицевски.

– „Со идеја целиот настан да добие што поголемо значење со огромна чест и задоволство ја снимив преработката на Тошевата “За овој свет” тоа е најмалку што можам за да ја искажам мојата огромна почит за човекот кој несебично покажа како се пее, помага, сака, почитува и најважно како е да се биде човек пред се. Среќен Роденден Ангелу наш, твоите песни и дела никогаш нема да дозволиме да згаснат. За разлика од изминатите години, оваа година хуманитарниот концерт во чест на Тоше, заедно со мојот тим од “Play Without Boundaries” го остваривме во посебни услови и со посебни протоколи и е достапен за сите фанови “online”. Комплетниот приход од овој проект е наменет за помош на “Детелинка Плус” Сакам лично да се заблагодарам до мојот тим, моите колеги музичари, видео продуценти, спонзори, медиуми и сите други што помогнаа во оваа тешка година да го реализираме овој голем проект кој има преголемо значење за мене.” – Никола Зацески.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.