Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новатa балада на Владо Калембер ja потпишуваат Копров, Драгиќ и Дојчиновски

Музика

Новатa балада на Владо Калембер ja потпишуваат Копров, Драгиќ и Дојчиновски

„У љубави смо краљеви и просјаци“ е насловот на новата песна на Владо Калембер, што ја потпишуваат: Григор Копров (музика), Саша Драгиќ (текст), Владимир Дојчиновски (аранжман).

Најавено е песната да има и спот, како и набргу да може да се чуе и на македонски јазик.

Како што се појаснува во соопштението, Копров веќе има напишано една песна за Калембер – „Добра ноќ заљубени“ за „Макфест 1988“ и оттогаш трае нивното пријателство што резултира и во професионална соработка.

Калембер е роден во Струмица и вели дека многу ја сака државава.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.