Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По 36 години, „Френки гоус ту Холивуд” се враќаат на сцената на отворањето на Евровизија

Музика

По 36 години, „Френки гоус ту Холивуд” се враќаат на сцената на отворањето на Евровизија

Легендарната британска поп-група „Френки гоус ту Холивуд“ (Frankie Goes To Hollywood) се обединува повторно и ќе има настап на свеченоста на отворањето на Евровизија на 7 мај. Ова ќе биде прв настап во живо за групата во нивниот роден град Ливерпул по 36 години.

Групата, која беше една од најпопуларните во Велика Британија во текот на 1980-тите, има низа од најголеми хитови како „Two Tribes“, „Relax“ и „The Power of Love“. Оригиналната постава на составот, вклучувајќи ги Холи Џонсон, Брајан Неш, Пол Радерфорд, Марк О’Тул и Питер Хил, ќе излезат на сцената за да ги изведат своите најголеми хитови.

Се очекува настапот да биде еден од најзабележителните настапи на Евровизија во последните години.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.