fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАМАРА: „Многу сум горда на мојата држава и моите луѓе“ (ВИДЕО)

Музика

ТАМАРА: „Многу сум горда на мојата држава и моите луѓе“ (ВИДЕО)

Маркетинг

ТАМАРА: „Многу сум горда на мојата држава и моите луѓе“ (ВИДЕО)

Тамара, и ние сме горди на тебе! <3

На вчерашната втора полуфинална вечер, Тамара Тодевска настапуваше под реден број 17 со песната „Proud“ и ја однесе Северна Македонија во финалето на изборот за песна на Евровизија.

По изведбата и по прогласувањето на државите кои ќе влезат во финале, Тамара имаше прес конференција и ги покажа своите први импресии.

– „По шест години Македонија е во финалето. Ние сме многу горди, дечки. Јас сум многу горда, јас сум многу среќна. Сакам да се заблагодарам на мојот тим. Ве сакам. Направивте неверојатна работа. Јас сум горда на мојата држава, на моите луѓе“ истакна пејачката.

Тамара во сабота ќе настапи осма на евровизиската сцена, па и посакуваме среќа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.