Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во финалето Тамара ќе настапи под реден број осум

Музика

Во финалето Тамара ќе настапи под реден број осум

Во финалето Тамара ќе настапи под реден број осум

Тамара Тодевска со песната „Proud“, влезе во големото финале од изборот на песна за Евровизија кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот.

Вчеравечер на официјалната прес конференција Тамара го извлече редниот број 8 и ќе настапи осма на финалната вечер.

По пласирањето во финалето, на својот Инстаграм профил се огласи нејзината сестра и пејачка Тијана Дапчевиќ.

Во продолжение еве потсетување од настапот вчера.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.