Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва започнува Евровизија, Тамара ќе настапи во втората полуфинална вечер

Музика

Вечерва започнува Евровизија, Тамара ќе настапи во втората полуфинална вечер

Вечерва започнува Евровизија, Тамара ќе настапи во втората полуфинална вечер

Вечерва започнува 64-то издание на изборот на песна за Евровизија, кое ќе се одржува во Тел Авив и ќе трае до сабота, кога ќе се избере победникот на годинашното издание.

Ова е трет пат Израел да биде домаќин, претходно во оваа земја се одржувала Евровизија во 1979 и 1999 година. Водители ќе бидат Ерез Тал, Бар Рефаели, Аси Азар и Луси Ајоб.

Оваа година, 41 земја ќе ја претстави својата песна, а за првпат Бугарија и Украина нема да се натпреваруваат.

Според обложувалниците, фаворити од првата вечер се Кипар, Австралија, Исланд и Грција.

Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претстави Северна Македонија во втората полуфинална вечер во четврток.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.