Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„За Нова година“ е насловот на новогодишната песна на Симона Поповска (ВИДЕО)

Музика

„За Нова година“ е насловот на новогодишната песна на Симона Поповска (ВИДЕО)

„За Нова година“ е насловот на новогодишната песна на Симона Поповска (ВИДЕО)

Таа е една од најдобрите женски вокали кај нас, повторно актуелна со нови синглови.

После песната на англиски јазик „Feel so good”, Симона ни спреми уште едно музичко изненадување по повод Нова година и претстојните новогодишни празници. Се работи за специјална новогодишна песна насловена -„За Нова Година“.

Песната е на продуцентот и Дј Ерик Фокс, додека текстот го напиша Рената Кралевска. Пратечките вокали ги отпеа Рената Кралевска, а гостин на саксофон Љупчо Џедомирски.

– „Драги мои од срце ви го подаруваме ова парче, сите заедно да ги сплотиме нашите желби, за подобро утре, година без пандемија, нека биде нов почеток ЗА НОВА ГОДИНА”, ни порачува Симона.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.