fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Настап на Мадона кој ќе се памти долго време: Пејачката падна на доделувањето на Брит наградите

Маркетинг

Музика

Настап на Мадона кој ќе се памти долго време: Пејачката падна на доделувањето на Брит наградите

Настапот на Мадона на доделувањето на Брит наградите ќе се памти долго време. Настапот на поп дивата Мадона бил најавуван во текот на траењето на манифестацијата неколкупати, а таа настапила на крајот на доделувањето на наградите со нејзиниот најнов сингл „Living for love“.

На самиот почеток на настапот додека на себе сѐ уште ја имала долгата наметка се сопнала на скалите и паднала.

На видеото се гледа како еден од танчерите ненамерно ја влече нејзината наметка, поради која Мадона паѓа од платформата, а потоа по неколку секунди повторно продолжува да пее.

Во продолжение погледнете го видеото:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.